نرخ روز حواله یوان امروز

با توجه به اینکه کشور چین جزء بزرگ ترین اقتصاد های جهان است و از بزرگ ترین کشور های تجاری به شمار می رود همواره مقصد بسیاری از مبادلات و تجارت های جهانی می باشد. در همین راستا کشور عزیزمان نیز از گذشته های دور با آن کشور در ارتباط بوده و همچنان تجارت های زیادی بین این دو کشور صورت می گرید. با گذر زمان و گسترش روابط نحوه مبادلات و جابجایی های مالی بین چین و سایرکشور ها تغییر نمود به صورتی که امروزه برای پرداخت های مالی از انواع مختلف حواله (به صورت عمده حواله یوان روز) استفاده می کنند. ما در این مقاله تلاش نموده ایم شما را با نحوه انجام مبادلات به روش حواله یوان چین آشنا کنیم.

حواله ارزی یوان

حواله ارزی و علت اهمیت نرخ حواله یوان امروز چه می باشد؟

حواله ارزی نوعی دستور پرداخت است که از طریق بانک و یا موسسه مالی به درخواست مشتری به یکی از بانک های کارگزار خود در خارج از کشور صورت می گیرد در واقع  نوعی خدمات ارزی است که به وسیله آن می توان با هر جای این جهان مبادله ارزی انجام داد. حواله های ارزی از طریق بانک تحت پوشش پرداخت می شود. این حواله ها به دو گروه حواله صادره و حواله وارده تقسیم می شوند که از طریق شبکه های جهانی سوئیفت انجام می شود.

با توجه به اینکه کشور عزیزمان ایران تحت تحریم های اقتصادی آمریکا می باشد، بسته بودن سیستم بانکداری و سیستم سوئیفت و همچنین عدم حضور نمایندگی رسمی وسترن یونیون در ایران موجب شده است تا در تجارت با کشور چین استفاده از دلار آمریکا امکان پذیر نباشد. همچنین انجام حواله به صورت دلار و یورو هزینه های جانبی زیادی به همراه دارد که هزینه نهایی آن بسیار سنگین می شود. به همین دلیل بهترین و به صرفه ترین راه استفاده از حواله یوان می باشد.

حواله یوان به چین از منطقی ترین و سریع ترین روش های انتقال پول جهت انجام معاملات ایران با کشور چین می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد.

روش های انتقال حواله یوان

روش های ارسال حواله یوان چین:

برای انجام مبادلات با کشور چین روش های مختلفی برای ارسال حواله وجود دارد. پرداخت به صورت حواله داخلی یکی از امن ترین و سریع ترین روش های ارسال حواله یوان می باشد. روش انتقال این حواله به این صورت است که از حساب بانکی داخل کشور چین صورت می گیرد. این انتقال به سرعت صورت می گیرد و از مشکلاتی احتمالی که در مسیر انتقال پول و قوانین مالی چین ممکن است رخ دهد جلوگیری می کند.

در انتقالات یوان چین با توجه به اعلام فروشنده خدمات، حساب شخصی و یا حساب شرکتی جهت انتقال معرفی می شود که هرکدام از آنها مزایا و معایبی به همراه دارد. در انتقال به حساب شخصی؛ سرعت انتقال زیاد بوده، مالیات بر فروش ندارد و از کارمزد کمتری  نیز برخوردار می باشد. البته با توجه اینکه حساب شخصی بوده است در صورت بروز مشکل امکان پیگیری وجود ندارد و این انتقال خطر بالایی دارد.

انتقال حساب شرکتی از امنیت بالایی برخوردار است. مدت زمان انتقال نسبتا طولانی است و می بایست مالیات فروش نیز پرداخت نمود. همچنین لازم به ذکر است میزان کارمزد آن نسبت به حساب شخصی بالاتر می باشد.

روش های انتقال حواله یوان
نرخ امروز حواله یوان

نرخ حواله یوان چین امروز:

از آنجایی که انتقال پول همواره کارمزد به همراه دارد به منظور انتقال یوان نیز هزینه به عنوان کارمزد باید پرداخت نمود. نرخ حواله یوان چین امروز را با توجه به مبلغ حواله محاسبه می کنند. یعنی اگر میزان مبلغ حواله زیاد باشد میزان کارمزد آن نیز افزایش می یابد. البته گفتنی است این نرخ کارمزد بسیار پایین می باشد.

در ارسال حواله سایر ارز ها همچون دلار، کارمزد های سنگینی به همراه دارد که وقتی آن را با یوان مقایسه می کنیم متوجه مقدار زیاد آن می شویم. دلیل پایین بودن کارمزد حواله یوان چین نسبت به سایر ارز ها ارتباط بانک های متعدد چین و فعالیت بالای آنها می باشد. لازم به ذکر است اگر میزان حواله از مقدار مشخص شده بالاتر رود کارمزد آن نیز حذف می گردد.

مزایای استفاده از حواله یوان به چین امروز چیست؟

 • با توجه به سیاست کشور چین در خصوص پایین نگه داشتن ارزش یوان و قیمت مناسب این ارز نسبت به سایر ارزهای دیگر.
 • میزان تراکنش ها در این نوع حواله بدون محدودیت در روز انجام می شود.
 • با توجه به روابط رسمی بین ایران و چین انتقال و مبادلات مالی با سرعت بالایی انجام می شود.
 • اطمینان از عدم بلوک شدن و ایمنی از ارسال حواله به دلیل اینکه این مبادلات خارج از قوانین تحریم های آمریکا و به صورت داخلی در کشور چین صورت می گیرد.
 • حواله یوان چین نسبت به سایر ارزها با کارمزد بسیار پایینی انجام می شود و در برخی از انتقالات، حواله یوان بدون کارمزد صورت می گیرد.
 • علاقه مندی فروشندگان و تجار چین در استفاده از حواله یوان به دلیل سرعت انتقال آن و همچنین رضایت خریداران از آن به دلیل دریافت سریع کالا.
 • ارسال حواله یوان به چین نامحدود بوده و با توجه به اینکه ارسال سایر ارزها با محدودیت همراه است، موجب استفاده سایر کشورها از حواله یوان را در مبادلات با کشور چین شده است.

نکات مهم در حواله یوان

 • امکان حواله یوان توسط دو نرم افزار ویچت و علی پی وجود دارد که با توجه به شرایط فروشنده و روش های انتقال برای فروش کالا از آن استفاده می شود.
 • در انتقال حواله یوان معمولی به دلیل آنکه واریز کننده آن مشخص نیست موجب مسدود شدن حساب دریافت کننده می گردد و چون امکان دسترسی به شخص واریز کننده وجود ندارد امنیت آن پایین می باشد. این نوع یوان از قیمت پایینی نیز در بازار برخوردار می باشد.
 • حواله یوان سفید یا یوان تمیز نوعی از حواله است که منشا و واریز کننده مشخص است و هیچ مسئولیتی در خصوص بسته شدن حساب دریافت کننده بر عهده نمی گیرد. ممکن است عده ای با ارائه قیمت پایین به مظور انتقال حواله یوان سفید اقدام به پرداخت یوان معمولی نمایند که باید به این امر توجه و دقت لازم را به عمل آورد.
 • با توجه به اینکه قیمت حواله یوان امروز بازار همواره در حال تغییر است بهتر است برای انجام حواله پس از اطمینان از قیمت، حواله را در همان لحظه به انجام برسانید.

مجموعه ماندارین با توجه به تجربه و سابقه طولانی که در تجارت با کشور چین دارد این امکان مشاوره تخصصی  را برای تجار ایرانی فراهم نموده است که در بستری ایمن و سرعتی مناسب به انتقال حواله یوان چین به پردازد. با توجه به آگاهی از قیمت حواله یوان امروز بازار با نرخی مناسب اقدام به ارسال حواله یوان به چین می نماید. شما می توانید به منظور آگاهی از شرایط و قیمت حواله از راه های ارتباطی مشخص شده با ما تماس برقرار نموده و همکاران ما اطلاعات لازم را در  خصوص  مشاوره حواله ارزی در اختیار شما قرار می دهند.

مشاوره خدمات بازرگانی
خدمات ترجمه چینی
مشاوره مالی حواله یوان

سوالات متداول در زمینه حواله یوان

به بخش سوالات متداول خوش آمدید! ما در اینجا سعی داریم سوالاتی را که ممکن است در مورد حواله یوان برای شما پیش بیاید را مطرح کرده و به آن ها پاسخ اصولی دهیم تا راحت تصمیم خود را گرفته و اعتمادتان نیز جلب شود.

1-چگونه می‌توانم حواله یوان انجام دهم؟

آیا حواله یوان را می‌توانم از طریق بانک در ایران انجام دهم؟ بله این امکان شدنی است، اما به دلیل تحریم های شکل گرفته ممکن است بسیار زمان بر و پر دردسر باشد و از آن گذشته هزینه هنگفتی را نیز برای شما به دنبال خواهد داشت. شما می توانید از طریق مجموعه ماندارین که سال هاست در زمینه ارز و امور مالی چین فعالیت میکند حواله خود را به بهترین نحو انجام دهید.

2-آیا می‌توانم حواله یوان را از طریق اینترنت انجام دهم؟

بله همین الان که در این صفحه قرار دارید می توانید با همکاران ما تماس برقرار کنید و از آن ها کسب اطلاعات نمایید.

3-چه مدارکی برای انجام حواله یوان نیاز دارم؟

برای انجام این کار قبل از هر چیز شما باید یک کارت شناسایی ارائه دهید و بعد اطلاعات حسابی را که قصد دارید yuan را به آن انتقال دهید را ارائه دهید و تمام به همین راحتی!

4-چه مقدار حداقلی برای حواله یوان لازم است؟

این موضوع را نمی توان به عنوان یک مبلغ ثابت تعیین کرد زیرا که سیاست کاری هر بانک با دیگری متفاوت است. از آن گذشته مشخصه های دیگری نیز در این امر سهیم هستند که به عنوان مثال می توان به قیمت ارز نیز اشاره نمود.

5-چه هزینه‌هایی برای حواله یوان وجود دارد؟

برای حواله یوان، هزینه‌های مختلفی وجود دارد که می توان به هزینه تراکنش، هزینه تبدیل ارز و هزینه بانک مقصد اشاره نمود.

6- چقدر زمان لازم است تا حواله یوان به حساب مقصد واریز شود؟

در کل، زمان لازم برای واریز حواله یوان به حساب مقصد متغیر است و بسته به شرایط و سیاست‌های بانک مبدأ و موسسه مقصد ممکن است متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است با کارشناسان ما در مجموعه ماندارین تماس برقرار کرده و اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید.

7-چگونه می‌توانم نرخ تبدیل ارز را برای حواله یوان مشاهده کنم؟

برای این کار به دلیل اینکه قیمت ارز دائما در حال نوسان است می توانید با کارشناسان مجموعه تماس حاصل کرده تا در این مورد راهنمایی های لازم را کسب نمایید.

8-آیا می‌توانم حواله یوان را از خارج از چین دریافت کنم؟

در پاسخ به این سوال باید عرض کنم که بله می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. حواله در سرتا سر جهان یک امر طبیعی برای انتقال وجه است و شما می توانید در خارج از چین با مراجعه به مراجع مالی و اعتباری این کار را به راحتی انجام دهید.

9-آیا حواله یوان در ایران معاف از مالیات است؟

بله با توجه به قوانین وضع شده در کشور ایران حواله یوان معاف از مالیات می باشد.

10-آیا محدودیت زمانی برای انجام حواله یوان وجود دارد؟

باید گفت که در اکثر موارد محدودیت خاصی برای انجام این امر وجود ندارد.

11-آیا دریافت کننده حواله یوان باید نرخ ارز را مطالعه کند؟

بله، دریافت کننده حواله یوان می‌تواند به نرخ ارز مربوطه توجه کند. زمانی که شما قصد دریافت حواله یوان دارید، می‌توانید نرخ تبدیل ارز را بررسی کنید تا بدانید چه مقدار یوان دریافت خواهید کرد.

12-آیا حواله یوان قابل واگذاری به شخص دیگری است؟

بله، حواله یوان قابل واگذاری به شخص دیگری است. شما می‌توانید حواله یوان خود را به شخص دیگری واگذار کنید تا او بتواند مبلغ مورد نظر را دریافت کند. به عنوان مثال، اگر شما حواله یوان را برای پرداخت به یک فرد دیگر در چین استفاده می‌کنید، می‌توانید او را به عنوان دریافت کننده حواله تعیین کنید.

13-آیا لازم است حساب بانکی در چین داشته باشم تا بتوانم حواله یوان دریافت کنم؟

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که برای دریافت حواله یوان، لازم نیست حساب بانکی در چین داشته باشید. برای اینکار می توانید از طریق سایت ماندارین اقدام نمایید و به راحتی حواله خود را انجام دهید.

14-آیا حواله یوان ممکن است با تأخیری مواجه شود؟

باید گفت که بله ممکن است به دلایل مختلفی از جمله تعطیلی روز ها و یا سیاست های بانک مقصد این اتفاق بیافتد که مجموعه ماندارین سعی در این دارد تا در کمترین زمان ممکن حواله شما را انجام دهد.

15-آیا لازم است هویت خود را در فرآیند حواله یوان تأیید کنم؟

بله، در فرآیند حواله یوان، تأیید هویت شما از اهمیت بالایی برخوردار است. این اقدام به منظور حفاظت از امنیت مالی شما و جلوگیری از سوءاستفاده‌ها و تقلب‌های ممکن در تراکنش‌های مالی انجام می‌شود.

16-آیا می‌توانم حواله یوان را برای اهداف تجاری استفاده کنم؟

در این مورد نیز باید به اطلاعتان برسانم یکی از اصلی ترین هدف های حواله یوان به منظور تجارت در کشور پهناور چین می باشد که می توانید خیلی راحت از طریق سایت ماندارین آن را انجام دهید.

17-آیا می‌توانم حواله یوان را برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی در چین استفاده کنم؟

بله این امر نیز شدنی است و حواله یوان به چین یکی از بهترین روش ها برای دانشجویانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در چین را دارند.

18-آیا لازم است کد SWIFT بانک چینی مقصد را در فرآیند حواله یوان وارد کنم؟

بله این امر یکی از ضروریات در انجام حواله است که شما می توانید با خیال راحت آن را به مجموعه ماندارین واگذار نمایید.