نرخ روز حواله یوان امروز

با توجه به اینکه کشور چین جزء بزرگ ترین اقتصاد های جهان است و از بزرگ ترین کشور های تجاری به شمار می رود همواره مقصد بسیاری از مبادلات و تجارت های جهانی می باشد. در همین راستا کشور عزیزمان نیز از گذشته های دور با آن کشور در ارتباط بوده و همچنان تجارت های زیادی بین این دو کشور صورت می گرید. با گذر زمان و گسترش روابط نحوه مبادلات و جابجایی های مالی بین چین و سایرکشور ها تغییر نمود به صورتی که امروزه برای پرداخت های مالی از انواع مختلف حواله (به صورت عمده حواله یوان روز) استفاده می کنند. ما در این مقاله تلاش نموده ایم شما را با نحوه انجام مبادلات به روش حواله یوان چین آشنا کنیم.

نرخ روز حواله یوان چین (ریال)

حواله ارزی و علت اهمیت نرخ حواله یوان امروز چه می باشد؟

حواله ارزی نوعی دستور پرداخت است که از طریق بانک و یا موسسه مالی به درخواست مشتری به یکی از بانک های کارگزار خود در خارج از کشور صورت می گیرد در واقع  نوعی خدمات ارزی است که به وسیله آن می توان با هر جای این جهان مبادله ارزی انجام داد. حواله های ارزی از طریق بانک تحت پوشش پرداخت می شود. این حواله ها به دو گروه حواله صادره و حواله وارده تقسیم می شوند که از طریق شبکه های جهانی سوئیفت انجام می شود.

با توجه به اینکه کشور عزیزمان ایران تحت تحریم های اقتصادی آمریکا می باشد، بسته بودن سیستم بانکداری و سیستم سوئیفت و همچنین عدم حضور نمایندگی رسمی وسترن یونیون در ایران موجب شده است تا در تجارت با کشور چین استفاده از دلار آمریکا امکان پذیر نباشد. همچنین انجام حواله به صورت دلار و یورو هزینه های جانبی زیادی به همراه دارد که هزینه نهایی آن بسیار سنگین می شود. به همین دلیل بهترین و به صرفه ترین راه استفاده از حواله یوان می باشد.

حواله یوان به چین از منطقی ترین و سریع ترین روش های انتقال پول جهت انجام معاملات ایران با کشور چین می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد.

روش های ارسال حواله یوان چین:

برای انجام مبادلات با کشور چین روش های مختلفی برای ارسال حواله وجود دارد. پرداخت به صورت حواله داخلی یکی از امن ترین و سریع ترین روش های ارسال حواله یوان می باشد. روش انتقال این حواله به این صورت است که از حساب بانکی داخل کشور چین صورت می گیرد. این انتقال به سرعت صورت می گیرد و از مشکلاتی احتمالی که در مسیر انتقال پول و قوانین مالی چین ممکن است رخ دهد جلوگیری می کند.

در انتقالات یوان چین با توجه به اعلام فروشنده خدمات، حساب شخصی و یا حساب شرکتی جهت انتقال معرفی می شود که هرکدام از آنها مزایا و معایبی به همراه دارد. در انتقال به حساب شخصی؛ سرعت انتقال زیاد بوده، مالیات بر فروش ندارد و از کارمزد کمتری  نیز برخوردار می باشد. البته با توجه اینکه حساب شخصی بوده است در صورت بروز مشکل امکان پیگیری وجود ندارد و این انتقال خطر بالایی دارد.

انتقال حساب شرکتی از امنیت بالایی برخوردار است. مدت زمان انتقال نسبتا طولانی است و می بایست مالیات فروش نیز پرداخت نمود. همچنین لازم به ذکر است میزان کارمزد آن نسبت به حساب شخصی بالاتر می باشد.

نرخ حواله یوان چین امروز:

از آنجایی که انتقال پول همواره کارمز به همراه دارد به منظور انتقال یوان نیز هزینه به عنوان کارمزد باید پرداخت نمود. نرخ حواله یوان چین امروز را با توجه به مبلغ حواله محاسبه می کنند. یعنی اگر میزان مبلغ حواله زیاد باشد میزان کارمز آن نیز افزایش می یابد. البته گفتنی است این نرخ کارمزد بسیار پایین می باشد.

در ارسال حواله سایر ارز ها همچون دلار، کارمزد های سنگینی به همراه دارد که وقتی آن را با یوان مقایسه می کنیم متوجه مقدار زیاد آن می شویم. دلیل پایین بودن کارمزد حواله یوان چین نسبت به سایر ارز ها ارتباط بانک های متعدد چین و فعالیت بالای آنها می باشد. لازم به ذکر است اگر میزان حواله از مقدار مشخص شده بالاتر رود کارمزد آن نیز حذف می گردد.

مزایای استفاده از حواله یوان به چین امروز چیست؟

 • با توجه به سیاست کشور چین در خصوص پایین نگه داشتن ارزش یوان و قیمت مناسب این ارز نسبت به سایر ارزهای دیگر
 • میزان تراکنش ها در این نوع حواله بدون محدودیت در روز انجام می شود.
 • با توجه به روابط رسمی بین ایران و چین انتقال و مبادلات مالی با سرعت بالایی انجام می شود.
 • اطمینان از عدم بلوک شدن و ایمنی از ارسال حواله به دلیل اینکه این مبادلات خارج از قوانین تحریم های آمریکا و به صورت داخلی در کشور چین صورت می گیرد.
 • حواله یوان چین نسبت به سایر ارزها با کارمزد بسیار پایینی انجام می شود و در برخی از انتقالات، حواله یوان بدون کارمزد صورت می گیرد.
 • علاقه مندی فروشندگان و تجار چین در استفاده از حواله یوان به دلیل سرعت انتقال آن و همچنین رضایت خریداران از آن به دلیل دریافت سریع کالا.
 • ارسال حواله یوان به چین نامحدود بوده و با توجه به اینکه ارسال سایر ارزها با محدودیت همراه است، موجب استفاده سایر کشورها از حواله یوان را در مبادلات با کشور چین شده است.

نکات مهم در حواله یوان

 • امکان حواله یوان توسط دو نرم افزار ویچت و علی پی وجود دارد که با توجه به شرایط فروشنده و روش های انتقال برای فروش کالا از آن استفاده می شود.
 • در انتقال حواله یوان معمولی به دلیل آنکه واریز کننده آن مشخص نیست موجب مسدود شدن حساب دریافت کننده می گردد و چون امکان دسترسی به شخص واریز کننده وجود ندارد امنیت آن پایین می باشد. این نوع یوان از قیمت پایینی نیز در بازار برخوردار می باشد.
 • حواله یوان سفید یا یوان تمیز نوعی از حواله است که منشا و واریز کننده مشخص است و هیچ مسئولیتی در خصوص بسته شدن حساب دریافت کننده بر عهده نمی گیرد. ممکن است عده ای با ارائه قیمت پایین به مظور انتقال حواله یوان سفید اقدام به پرداخت یوان معمولی نمایند که باید به این امر توجه و دقت لازم را به عمل آورد.
 • با توجه به اینکه قیمت حواله یوان امروز بازار همواره در حال تغییر است بهتر است برای انجام حواله پس از اطمینان از قیمت، حواله را در همان لحظه به انجام برسانید.

مجموعه ماندارین با توجه به تجربه و سابقه طولانی که در تجارت با کشور چین دارد این امکان مشاوره تخصصی  را برای تجار ایرانی فراهم نموده است که در بستری ایمن و سرعتی مناسب به انتقال حواله یوان چین به پردازد. با توجه به آگاهی از قیمت حواله یوان امروز بازار با نرخی مناسب اقدام به ارسال حواله یوان به چین می نماید. شما می توانید به منظور آگاهی از شرایط و قیمت حواله از راه های ارتباطی مشخص شده با ما تماس برقرار نموده و همکاران ما اطلاعات لازم را در  خصوص  مشاوره حواله ارزی در اختیار شما قرار می دهند.

مشاوره خدمات بازرگانی
خدمات ترجمه چینی
مشاوره مالی حواله یوان