گردشگری چین

تغییرات چین در دهه های اخیر بسیار بارز و چشمگیر می باشد.برای کسانی که چین را به خوبی نمی شناسند باور این همه تغییر با سرعت فوق العاده بالا بسیار مشکل خواهد بود. زمانی نه چندان دور مسافرت خود چینی زبانان در داخل چین با محدودیت و اجازه و هماهنگی دولت محلی بایستی صورت میگرفت .امروزه هرروزه در تمامی فصول خارجی زبان های زیادی از کشورها و ملیت های مختلف به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای به چین سفر میکنند. و در ایام  اقامت خود در این کشور با وجود سطح ضعیف زبان انگلیسی مردم بومی چین به دلیل وجود دسترسی راحت و اسان به  کلیه امکانات رفاهی و خدماتی و تکنولوزی بسیار پیشرفته در این کشور به راحتی از پس کلیه امور مربوطه خویش بر خواهند امد. بدیهی است امکانات  بسیار پیشرفته زمینی و وهوایی حمل و نقل سفر از یک نقطه به نقطه دیگری از چین را با وجود وسعت پهناور این کشور بسیار راحت نموده است .

چین با قدمتی چندین هزار ساله علاوه بر تاریخ غنی همواره و با سرعت بالا به جلو حرکت میکند و همین باعث جذب گردشگران زیادی از گوشه کنار دنیا گردیده است .

در سالهای اخیر افزایش درامد و ارتقای سطح زندگی مردم چین باعث گردیده که هر ساله گردشگران زیادی از چین به سایر کشورهای دنیا سفر کند.بخشی از این گردشگران را جوانان و نوجوانان چینی و بخشی هم سالمندان و بازنشسته ها تشکیل می دهند .

با وجود وسعت ارتباطا ت گسترده بین ایران و چین کشور  چین را بسیار کم میشناسیم وبرای سفرهای گرشگری فقط پکن و شانگهای را انتخاب میکنیم .و از نقاط گردشگری چین دیوار چین را می شناسیم واین در حالی است که چین شهرها و مناطق مختلفی با اثار تاریخی و طبیعی جذاب دارد که میتواند برای هر گردشگری تجربه ای متفاوت باشد. در ادامه سعی بر شناسایی این نقاط خواهیم داشت