خدمات ترجمه زبان ترکی استانبولی

   ترجمه رسمی زبان ترکی استانبولی

   اعزام مترجم زبان ترکی استانبولی خانم و آقا

   ترجمه شفاهی و کتبی زبان ترکی استانبولی

   ترجمه رسمی اسناد و مدارک به زبان ترکی استانبولی

ترکی استانبولی

زبان ترکی را با نام های ترکی، ترکی استانبولی و اوغوز میشناسیم. زبان شناسان زبان ترکی را به سه دوره تقسیم کرده اند که عبارت است از:  ترکی قدیم (از قرن 7تا 13) ، ترکی میانی (از قرن 13تا 20) و ترکی جدید (از قرن 21) که در هر دوره اتفاقات خاص بر زبان ترکی اثر گذاشته است.با توجه به اینکه در گذشته کشور عثمانی بخش عمده ترک زبان ها را به خود اختصاص داده بود، دستور زبان این کشور تحت تاثیر اعراب و ایران دو همسایه  قدرتمند خود، بسیاری از اصلاحات و واژه های عربی و فارسی را در خود جای داده بود است که شکل نوشتار آنها نیز تحت تاثیر دستور زبان این دوکشور با الفبای عربی صورت میگرفت.

در سال 1928 با به قدرت رسیدن مصطفی کمال آتاتورک توجه بسیاری به زبان ترکی شد که میتوان به جایگزین کردن نسخه ای از الفبای لاتین با الفبای نوشتاری عربی و همچنین معادل سازی ترکی برای اصلاحات عربی و فارسی  اشاره کرد که انقلابی در فرهنگ و دستور زبان ترکی روی داد.زبان ترکی از 29 حرف لاتین تشکیل شده است که با شکل نوشتاری خاصی در زبان ترکی به کار برده میشود و  این امر باعث متمایز بودن این زبان از سایر زبان ها شده است.زبان ترکی بیش از 88 میلیون سخنران دارد، علاوه بر این که زبان رسمی کشور ترکیه است؛ در مناطقی همچون قبرس، بلغارستان، یونان و مقدونیه به کار برده میشود

مترجم زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی زبان مادری تقریبا 75 میلیون نفر است و همین رقم این زبان را به یکی از 15 زبان پر تکلم جهان تبدیل کرده است.در کنار ترکیه، ترک زبانها در بالکان و اروپای غربی نیز زندگی می‌کنند. بیشترین جامعه‌ی مهاجر ترک در آلمان سکنی گزیده‌اند؛ کشور ترکیه، از دیرباز به سبب مجاورت و همسایگی با ایران، یکی از مهمترین شرکای تجاری ایران در منطقه به شمار رفته است.

تاریخچه روابط بین ایران و ترکیه به واسطه اشتراکات دینی و ریشه‌های عمیق تاریخی، منجر به سرمایه گذاری‌های مشترک برای صادرات کالاها به سایر کشورهای همسایه شده است اعزام هیات‌های تجاری و اعضای سرمایه‌گذاری و بازرگانی کشورها برای توسعه مناسبات اقتصادی دارد. از طرفی، مکاتبات گوناگونی که در این مسیرها به انجام می‌رسد، با توجه به روابط مختلف و عدیده بین دو کشور بسیار گسترده می باشد. بنابراین، دانش و شناخت وسیع از زبان ترکی، برای به سرانجام رساندن هر چه بهتر این مکاتبات و افزایش اعتبار متون تجاری و اقتصادی رد و بدل شده، مهم و ضروری می‌باشد ، خدمات ترجمه ترکی استانبولی به فارسی و بالعکس و ترجمات شفاهی را در کانون زبان ماندارین به شکل حرفه ای و به صورت تخصصی تجربه کنید.

چرا مترجم ترکی استانبولی را از مجموعه ماندارین درخواست کنیم ؟

کاربران محترم این نوید را به شما می دهیم که ترجمه ترکی استانبولی را با بالاترین کیفیت ممکن به دست شما برسانیم. تمام تلاش تیم مترجمین کانون زبان ماندارین راضی بودن کاربران است علاوه بر ترجمه انواع متون فارسی و ترکی استانبولی، مترجمین ما خدمات دیگری مثل ترجمه همزمان، ترجمه حضوری و شفاهی، به سازمان های مختلف و نیز دانشگاه ها را ارائه می دهد. از برگزاری بی نقص جلسات و همچنین همایش های خود اطمینان داشته باشید و تضمین می کنیم که جلسات و همایش شما بدون هیچ گونه نقصی انجام خواهد شد.

همین حالا سفارش ترجمه خود را ثبت کنید …

همین حالا سفارش  ترجمه خود را از طریق فرم سفارش پر کنید. بعد از ثبت سفارش کارشناسان ماندارین با شما تماس خواهند گرفت. با تشکر از شما،  مجموعه خدمات ترجمه ماندارین.