رد کردن لینک ها

خدمات زبان ایتالیایی

خدمات ترجمه زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی از خانواده زبان رومی است که نزدیکی زیادی به زبان لاتین دارد. لاتین در دوره روم باستان مهمترین زبان و زبان بین المللی به حساب می آمد به طوری که بسیاری از آثار و متون تاریخی و هنری با این زبان نوشته شده است.

زبان ایتالیایی زبان مادری بیش از  60 میلیون انسان است، علاوه بر اینکه  زبان رسمی مردم ایتالیا است در مناطقی همچون سوئیس سن مارینو، واتیکان و بخشی از کرواسی  نیز به کار گرفته میشود.

این زبان دارای گویش های منطقه ایست که طی برنامه سیستم آموزش ملی کشور ایتالیا  در قرن بیستم دارای نظم و یکپارچگی شد و استاندارد سازی این زبان از سال 1950 شروع شد که با رشد اقتصادی و بالا رفتن نفوذ رسانه ها در بین مردم همراه بود که این امر به بهبود و انجام استاندارد سازی کمک کرد.

در الفبای ایتالیایی فقط 21 حرف وجود دارد و حروف انگلیسی مانند جی کی دبلیو  اکس و وای (Y ,X ,W ,K ,J) در زبان ایتالیایی وجود ندارد و اگر این حروف را در نوشته های ایتالیایی مشاهده کردید بدانید که از زبان های دیگر همانند انگلیسی یا اسپانیایی به عاریه گرفته شده است.

لازم به ذکر است که کشور ایتالیا از جمله کشور هایی است که مهاجران زیادی را  در خود جایی داده که زبان مادری آن ها ایتالیایی نیست و با توجه به آمار زبان رومانیایی زبان مادری اکثر مهاجران در این کشور است.

اگر شما به موسیقی ، خوانندگی و نوازندگی علاقه مند هستید میتوانید بر این ادعای ماندارین شهادت دهید که ایتالیا خدمات بسیاری به موسیقی جهان کرده است و بسیاری از اصطلاحات رایج موسیقی بر گرفته از این زبان است که اهمیت این زبان را به ما نشان میدهد.

ثبت نظرات
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید 021-88302314-5

بازگشت به بالای صفحه