جاذبه های گردشگری روسیه : طبیعت روسیه قسمت دوم


روسیه یک کشور پهناور و پراز جاذبه های دیدنی و اسرارآمیز است که در سراسر آن آب و هوای متنوعی را خواهید دید. روسیه پهناورترین کشور جهان می باشد و ارزش رفتن به آن تنها به مسکو و سنت پترزبورگ ختم نمی شود. پس اگر می خواهید به روسیه سفر کنید و به کشف طبیعت روسیه مانند دریاچه ها، آتشفشان ها و جنگل ها و … بپردازید،با ما همراه باشید.در هر سری سعی کرده ایم شمارا تا حدودی با این کشور پهناورآشنا کنیم.

دریاچه بایکال

همه ی دانش آموزان می دانند که بایکال،عمیق ترین دریاچه بر روی زمین است.اما گفتن اینکه تنها عمیق ترین دریاچه است به معنای چشم پوشی از فضای شگفت انگیز و زیبایی های این مکان است. حتماً پاکیزگی یخ های دریاچه بایکال را در نظر بگیرید.ماهی فوق العاده خوشمزه و تنها در طبیعت دوری از  شلوغی شهر استراحت کنید..

دره آب فشان ها در کامچاتکا

به نظر می رسد که این دره از سیاره دیگری آمده است. این گسترده ترین منطقه اب افشان در جهان و تنها منطقه در کل اوراسیا است اگر می خواهید یکی از هفت عجایب روسیه را ببینید، با یک هلیکوپتر به آنجابروید که مطابق با قوانین دقیق و فقط تحت نظارت یک راهنما انجام می شود.

ستون های لنا (یاکوتیا)

در جمهوری یاکوتیا ، در سواحل رودخانه بزرگ سیبری لنا ، یک خط الراس سنگی شگفت انگیز با طول حدود 80 کیلومتر وجود دارد. صخره ها ، در بعضی از نقاط به ارتفاع 200 متر می رسند. از سنگ آهکهای باستانی تشکیل شده اند و شکل گیری آنها از حدود 500 میلیون سال پیش آغاز شد. این سازندها دارای یک “رنگ” راه راه فانتزی و یک شکل کشیده غیرمعمول هستند.وامروز یک پارک ملی در محیط آن ساخته شده است. از زمان های بسیار قدیم ، این مکان مقدس قلمداد می شد. از دیدگاه علمی ، ستون ها نمونه ای از سازندهای باستانی سنگهای رسوبی هستند – زمانی که دریا در جای خود قرار داشت و استخوانهای ساکنان دریایی به عنوان ماده تشکیل سنگهای بعدی جایگزین شدند . با گذشت زمان ، دریا خشک شد و روند هوازدگی منجر به شکل گیری آفرینش های طبیعی غیرمعمول شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *