جاذبه های تاریخی و گردشگری روسیه – قسمت اول


شهر تاریخی مسکو، پایتخت روسیه و مرکز اصلی تمام فعالیت های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این کشور به شمار میرود، و با داشتن حدود 12 میلیون نفر جمعیت، پر جمعیت ترین شهر اروپا و ششمین شهر پر جمعیت جهان محسوب می شود.مسکو نهمین شهر گران قیمت جهان می باشد که پیشرفت چشمگیر آن در صنعت جذب توریست و گردشگری باعث شده است که سالانه حدود 21 میلیون نفر گردشگر از سراسر جهان به این شهر سفر کنند.نام این شهر برگرفته از نام رودخانه ای بنام (مسکو) که از میان آن عبور می کند،است.شهر دیدنی مسکو یکی از پر جنب و جوش ترین پایتخت های اروپا با بیش از 800 سال قدمت می باشد. و با وسعت و جمعیتی همانند یک کشور، به اندازه کافی از مکان های تاریخی ، تفریحی و گردشگری برخوردار می باشد که می تواند هر مسافر را مدت طولانی سرگرم خود کند.

سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه (بعد از مسکو) می باشد که از نظر توریست پذیر بودن و داشتن جاذبه های گردشگری، پرطرفدارترین شهر درپایتخت شمالی روسیه محسوب می شود.

در ذیل چند نمونه از جاذبه های تاریخی و گردشگری کشور پهناور روسیه را برای نمونه آورده ایم:

ارمیتاژ

ارمیتاژ ملی ، موزه هنر های زیبا و دکور های تزیینی است.در شهر سنت پترزبورگ واقع شده است.دومین موزه هنری بزرگ جهان محسوب می شود. مجموعه اصلی موزه شامل شش ساختمان بهم پیوسته است.کاخ زمستانی،خانه سیار بر روی کاخ زمستانی،ارمیتاژ کوچک،ارمیتاژ بزرگ(قدیمی) ، ارمیتاژ جدید و تئاتر ارمیتاژ.365 سالن در ان باز است.همچنین در این موزه دفتر مرکزی قرار دارد. این موزه تاریخ خود را با مجموعه ای از آثار هنری که بصورت خصوصی توسط امپراطور روسیه کاترین دوم خریداری شده بود،آغاز کرد.

 

میدان سرخ

میدان سرخ اصلی ترین و مشهورترین میدان مسکو و روسیه است ، بسیاری از وقایع مهم در تاریخ روسیه و تاریخ کشور شوروی در این میدان اتفاق افتاد. محل تظاهرات گسترده کارگران پایتخت و رژه نیروهای مسلح روسیه است. در زمان های قدیم ، میدانی در نزدیکی دیوار شرقی کرملین ظاهر شد ، جایی که تجارت شلوغ پر سر و صدا بود. در قرون وسطی ، آتش سوزی ها اغلب در اینجااتفاق می افتاد.. بنابراین ،این میدان را به نام دیگر – “آتش” نام گزاری کردند. دراواسط قرن هفدهم انرا “قرمز” نامیدند ، که در زبان روسی قدیم به معنای “زیبا” بود. میدان سرخ جدید یک سنگ جامد است ، اما این فقط در قرن 19 بدین شکل در آمد ، و قبل از آن عمدتا چوبی بود. بعد از انقلاب ، میدان سرخ اهمیت خود را حفظ کرد و به میدان اصلی دولت جدید تبدیل شد. مقبره لنین در نزدیکی دیوار کرملین ساخته شده است. این میدان را به مرکز ایدئولوژیک مسکو تبدیل کرده است. در حال حاضر ، میدان سرخ ظاهر تاریخی خود را دوباره بدست اورد- اخیراً تلاش مقامات مسکو مرمت زیارتگاه های ملی است.

کاخ بزرگ پترهوف

بنای باشکوه کاخ بزرگ در یک تراس مرتفع بین باغ فوقانی و پارک پایین پیترهوف قرار گرفته است.این بنا بر دیگر ساختمانها مشرف است.تلفیقی از کل مجموعه های معماری محسوب میشود این کاخ بیش از یک قرن و نیم است که ساخته شده بهترین معماران زمان خود به طراحی آن مشغول بودند. تاریخ ساخت کاخ : وقتی پیتر اول مکانی را برای کاخ اصلی انتخاب کرد ، او تحقق رویای خود را به معماران باتجربه یوهان فردریش براونشتاین ، ژان باپتیست لبلون و نیکوولو میشی واگذار کرد.علی رغم وجود سبک های مختلف معماری ، کاخ بزرگ بسیار هماهنگ به نظر می رسد. تمامیت هنری ساختمان نتیجه کار معماران با استعدادی بود که در اینجا کار می کردند،امروزه این بنا برای گردشگران باز است و مسافران می توانند از فضای داخلی زیبا ، مبلمان آنتیک ، مجموعه آثار تزئینی و نقاشی لذت ببرند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • مسیریابی ماندارینخیلی راحت مارا در نقشه بیابید :)
مسیریابی با نرم افزار نشان به ماندارین
مسیریابی با نرم افزار نشان به ماندارین
مسیریابی با نرم افزار بلد به ماندارین
مسیریابی با نرم افزار بلد به ماندارین
مسیریابی با نرم افزار گوگل مپ به ماندارین
مسیریابی با نرم افزار گوگل مپ به ماندارین
مسیریابی با نرم افزار ویز به ماندارین
مسیریابی با نرم افزار ویز به ماندارین
کانون خدمات تخصصی ماندارین چینی

ماندارین مرجع رسمی خدمات تخصصی زبان های چینی، در تهران و سراسر ایران، اعزام مترجم خانم و آقا، ترجمه رسمی و غیر رسمی اسناد و مدارک در زبان چینی.

© کپی رایت 2021 کانون خدمات تخصصی ماندارین (چینی)، تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است.